Perspektiva logo
Portál Centra spolupráce pro vzdělávání, vědu a inovace

Deníček zoufalé Božky

Den 4001.
Milý Deníčku,
dneska se to zase sešlo: extrémní záplava nervózních paniček s klapajícími podpatky a s rozmazlenými uřvanými děcky. Ale ze všech zákazníků nejhorší jsou chlapi, to ti teda povím. Kdybys viděl, kam koukají, když mají platit…no do peněženky teda rozhodně ne. To ty bys určitě nedělal. Představ si, že mi jeden dokonce vynadal, že jsem mu nevrátila ze stovky. Kdyby se radši soustředil, do které kapsy si ty peníze schovává, než aby mi koukal… no víš kam. Ach jo, třeba bude zítřek lepší.

Zatím se měj.
Tvoje zoufalá prodavačka Božka

Den 4002.
Ach můj Deníčku,
opět jsi jediná milá bytost mého dne. Co si dnes všechno naporoučeli: metrové lízátko pro synka k narozeninám, láhev vína z první republiky, 100 kg mouky na koláč, který se zapíše do jakési knihy rekordů. Kdo se s tím má tahat?! Kdyby na mě teda aspoň nekřičeli, že mi to moc dlouho trvá. Snažím se být na zákazníky příjemná, ale copak to jde, když mi na oplátku nadávají a milý na mě není vůbec nikdo – ani ten pes, co štěká před obchodem? Mám už tady všeho plné zuby.
Schválně jsem ti vypsala, co si jeden extra zákazník všechno navymýšlel:
-
Hodinky s vodotryskem (a hrozně se divil, že je v potravinách neprodáváme)
- Pštrosí vejce (ta mi Zlatka ze Lhotky nedodává)
- Boty velikosti 52 (asi hledal spíš kajaky)
- Zdravé chipsy (tak jsem mu prodala kilo brambor)
- Čokoládu od nějaké fialové krávy (A to už jsem ho poslala do háje. No dělá si ze mě srandu? Fialová kráva?!)

Zítra se zase ozvu. Tvoje ztrápená Božka

Den 4003.
Můj nejdražší,
promiň, že jsem byla včera taková napružená. Měla jsem prostě (další) špatný den. Já přece vím, že si za to můžu taky trochu sama. Když jsem se pustila do podnikání, chtěla jsem prodávat a vydělávat, ale ne TAKHLE!
Otékají mi nohy z toho, jak pořád stojím za pultem a lítám od jednoho regálu k druhému. Bolí mě záda, jak vláčím ty těžké pytle (jako kdyby nestačilo těch 20 kg, co nosím na hrudníku).
To pak není divu, že nemám ze své práce radost. Jdu si radši dát něco dobrého.

Dobrou noc, Deníčku. Božka

Den 4004. 
Ajaj Deníčku,
to víno (s pizzou a dortem) jsem si včera neměla dávat. Sice jsem na chvíli zahnala depresi (načrtla jsem se, abys měl představu :)), ale dnes mi není vůbec dobře. Tak jsem si vzala den dovolené, ležím v posteli a přemýšlím, jestli to tak není vlastně nejlepší. To mám každé ráno až do konce života vstávat do práce, která mě nebaví? Musím s tím něco udělat. Hned zítra! Změním svůj přístup. Budu se na všechny usmívat a užívat si den.

Napíšu, jak mi to šlo. Třeba to bude začátek nového života.
Tvoje Božka

-    
Den 4005.

Tak jak si, můj milý Deníčku, myslíš, že jsem dopadla?

žádný šťastný začátek to nebyl. Zapomněla jsem si doma klíče od obchodu, tak jsem se musela vrátit. Pak mi navíc po cestě prasklo ramínko od podprsenky a zdržela jsem se převlékáním. No hrůza. Když jsem konečně dorazila k obchodu, čekala na mě řada asi patnácti lidí a už z dálky jsem slyšela, jak si stěžují: „Madam si přispala a my tady mrzneme.“ Moje předsevzetí o novém přístupu tak vzalo za své. Tak jsem zase stála ztrápená za pultem.
Nemůžu prodávat a přitom mít ze své práce radost?

Poraď Deníčku! Božka

Den 4006. 
Deníčku, tohle bude den s velkým D!
Přemýšlela jsem, jak změnit svůj život – svou práci a dostala jsem perfektní nápad. Takový jsem měla mít před deseti lety, když jsem začala podnikat. Baví mě prodávat a chci vydělávat! Jen už mám dost těch front naštvaných zákazníků a nesmyslných požadavků.  Seknu s touhle prací za pultem.
Budu prodávat přes internet!
Akorát nevím jak, ale všechno se můžu naučit. Půjdu na workshop o tom, jak si založit e-shop.
Chtěla bych změnit svou tvář na šťastnou prodavačku přes web.

Měj se deníčku krásně - jako já.
Napíšu, jak mi to jde. Tvoje Božka

Chceš se to naučit i ty?
Tak přijď taky na workshop o tom, jak si založit vlastní e-shop, obchodovat na webu a získat si své zákazníky.
Poradí nám odborníci z Allegro Group CZ (Aukro.cz).
21. února v 15.00 hod.
Budova U44 – místnost 215

(Nakreslila jsem ti mapku od mého bývalého obchodu na náměstí Míru až k budově U44)

Božka